Nakliyat Firması Seçerken Dikkat Edin

Yorumları oku (1)

Nakliyat Firması Seçerken Dikkat Edin

Memnun olacağınız bir taşınma süreci yaşamak için en önemli konulardan biri hangi firmadan hizmet almanız gerektiğine dair sorunun cevabıdır. Bu soruya doğru cevap verebilmek için bazı kriterlerden haberdar olmanız lazımdır. Böylece, kalite standartları belli bir nakliyat firmasından hizmet alabilir ve sorunsuz bir taşınma süreci yaşanabilir. Bu bakımdan bazı kriterlerden bahsederek, nasıl bir seçim yapmanız gerektiğinin çerçevesini çizelim…

Deneyim, kalite ve süreklilik.

Nakliyat, günübirlik yapılan işlerden biri değildir. Daha doğrusu bir ek gelir gibi yapılan iş olmaması gerekir. Deneyim gerektiren bir iştir ve bu sektörde yer alan nakliyat firmasının bir geçmişinin olması lazımdır. Elemanlarının da nakliyat sektörü tecrübesinin bulunması önem ifade eder. Bu bakımdan firmanın ne zaman kurulduğuna bakılması, referanslarının kontrol edilmesi ve hakkında bilgi toplanması lazımdır.

Asansörlü taşımacılık hizmeti verir mi?

Asansörlü taşımacılık hizmeti sunamayan firmalardan uzak durulması gerektiğini hemen not edelim. Çünkü en çok değer verilen eşyaların zarar görmesi kabul edilebilir durum değildir. Bina merdivenleri ve asansörü kullanılmak suretiyle yapılacak taşıma işlemi sırasında birden fazla eşyanın zarar görmesi ihtimal dahilindedir. Ayrıca, bu tip bir taşıma organizasyonu, olması gereken de çok daha uzun sürer.

Ambalajlı koruma yapılır mı?

Asansörlü taşımacılık hizmetinin öneminden sonra bir noktaya daha değinmemiz gerekir. Eşyaların özenle ambalajlanması ve koruma altına alınmasının önemi de büyüktür. Böylece, eşyaların çizilme ihtimali sıfıra iner. Sökülmesi gereken eşyaları düzgün bir şekilde söküp, yeniden monte edebilecek marangoz ustalarına sahip nakliyat firmaları çok daha güvenilir bir hizmet sunar. Ayrıca firmanın evden eve taşımacılık yapma izninin de olması lazımdır. K3 belgesi bulunmayan bir firmanın taşımacılık faaliyetlerinde bulunması yasal değildir.

Nakliyat fiyatları ne kadar olmalıdır?

Nakliyat fiyatını birden fazla değişken etkileyebilir. Taşınma mevsimi olarak görünen bahar ve yaz dönemindeki talepler nedeniyle fiyatlarda da bir güncelleme olabilir. Bununla beraber, taşıma yapılacak adresin de önemi vardır. Ancak fiyat bazlı bir seçim yerine kalite odaklı bir seçim yapılması gerektiğini bir kez daha not edelim. Böylece, taşınma süreci daha az stresle tamamlanır ve hızlı bir şekilde sonuçlanır.

Ek Resimler

Yorumlar (1)

  • Kalite standartları belli bir nakliyat firması

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Hakan Evden Eve Nakliyat

0506 452 06 35

Hakan Evden Eve Nakliyat

Hakan Evden Eve Nakliyat